Maraton Przedszkolaków

Utworzono dnia 25.10.2018

W czwartek 11 października dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział   w sportowym wydarzeniu, którym był IV Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków „SPRINTEM DO MARATONU” zorganizowanym przez Publiczne Przedszkole    w Ciężkowicach.

Ideą tej sportowej imprezy jest popularyzowanie biegania jako aktywności fizycznej już od najmłodszych lat, oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu.

Maraton odbył się na hali widowiskowo-sportowej w Ciężkowicach. W sportowym ubraniu    i z numerami startowymi na koszulkach dzieci na początek przystąpiły do krótkiej rozgrzewki, a następnie w zależności od grupy wiekowej miały do pokonania wyznaczoną ilość okrążeń sali gimnastycznej. Przy gorącym dopingu z trybun wszystkie dzieci z naszego oddziału przedszkolnego ukończyły bieg po dwóch okrążeniach.  Organizatorzy zadbali również o ważny element jakim jest regeneracja po wysiłku fizycznym i po ukończeniu biegu przez wszystkie drużyny zaprosili dzieci na mały poczęstunek. Na koniec każdy uczestnik otrzymał jakże ważny pamiątkowy medal .

Na ręce organizatorów składamy serdeczne podziękowanie za możliwość uczestniczenia   w tym sportowym wydarzeniu i za wspaniałą zabawę.

Ewa Truchan

Maraton Przedszkolaków