Święto ziemniaka

Utworzono dnia 11.11.2020

„Dziś do przedszkola ziemniaki wrzucamy
i do wesołej zabawy wszystkich zapraszamy”

W październikowy słotny dzień, dzieci z oddziału przedszkolnego  w Bogoniowicach postanowiły uczcić „ ŚWIĘTO  ZIEMNIAKA”. Wszystkie przedszkolaki miały ubrane ziemniaczane opaski i  z niecierpliwością  czekały na rozpoczęcie zajęć z ZIEMNIAKIEM w roli głównej. Na początek wspólnego spotkania przeczytaliśmy list od pewnego krasnoludka, który koniecznie chciał się z nami podzielić informacją na temat ziemniaka i jego historii, a także tego jak to się stało, że ziemniaki możemy piec w ognisku i przetwarzać je na różne sposoby. Po zakończeniu listu i zapoznaniu dzieci z historią ziemniaka, w podziękowaniu krasnoludkowi odtańczyliśmy dla niego piosenkę.
            Ponieważ ziemniak był głównym bohaterem dnia to jemu były podporządkowane zabawy i konkursy. Wszyscy zebrani mogli wykazać się sprawnością w zbieraniu odkopaniu ziemniaków wśród klocków, szybkością w slalomie, zwinnością w noszeniu ziemniaka na łyżce czy rzut ziemniakiem do celu. Dzieci przeliczały zebrane ziemniaki i umieszczały je w zbiorach. Dowiedziały się co to jest znak „mniejszości i większości”, jak on wygląda , a nawet same próbowały określić liczebność zbiorów i postawić odpowiedni znak.  Nie zabrakło także pracy plastycznej zatytułowanej „Stworek ziemniaczany z ziemniaczanych pieczątek”. Dzieci zostały uhonorowane medalami „Święta Ziemniaka”, a uśmiechy na ich twarzach mówiły same za siebie jakie są zadowolone.  Nie zabrakło też pamiątkowego zdjęcia  z „Panem Ziemniakiem”
        Uwieńczeniem wspaniałej zabawy była uczta z ziemniaków pod różnymi postaciami: chipsy, frytki i placki ziemniaczane. Serdecznie dziękuję mamie Pawełka, Pani Sylwii Dziodzio za przygotowanie ciasta                i pieczenie przepysznych placków ziemniaczanych, oraz fantastycznych ziemniaków w koszulkach. Zaprzyjaźnionej z przedszkolem Pani Paulinie Baci za okazaną pomoc przy organizacji zajęć również serdecznie dziękuję.    Mam nadzieję, że wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń. Ten jesienny dzień pachnący pieczonym ziemniakiem na pewno wszyscy będą długo pamiętać.

Wychowawczyni oddziału przedszkolnego

Wioletta Wołkowicz

Święto ziemniaka

Utworzono dnia 11.11.2020, 19:18

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.