„Kto soki pije ten długo żyje”

Utworzono dnia 11.11.2020

Dzieci z oddziału przedszkolnego wiedzą, że aby być zdrowym trzeba się dobrze odżywiać, a  najwięcej witamin mają owoce i warzywa, a także zażywać ruchu, a nie spędzać zbyt wiele czasu przy telefonie czy tablecie.

Z myślą o pysznych witaminkach,  postanowiliśmy  sprawdzić i wyczarować pyszny sok  z marchewki i jabłka bez dodatku cukru i konserwantów.

Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, przedszkolaki zapoznały się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką, jego działaniem oraz utrwaliły podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa. Następnie Pani wychowawczyni przystąpiła do wyciskania soku. Po skończonej pracy delektowały się jego smakiem. Najpierw próbowały soku z marchewki, potem z jabłek, a na końcu soku mieszanego z marchewki i jabłek.

Nic nie zastąpi dawki witamin w tym przypadku soku,  w dodatku zrobionego w przedszkolu. Sok smakował dzieciom tak bardzo, że pozostawały po nim tylko i wyłącznie „marchewkowe wąsy”!

Wychowawczyni oddziału przedszkolnego

Wioletta Wołkowicz

Jemy zdrowo

Utworzono dnia 11.11.2020, 19:14

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.