Utworzono dnia 02.03.2021

Hokus – pokus,

czarowanie, co ma stać się, niech się stanie!

29 listopada przedszkolaki odwiedziła Czarownica  z  Babiej Góry  o imieniu KUNEGUNDA  i opowiedziała o zwyczajach w dniu Świętego Andrzeja. Dzieci dowiedziały się, że są różne sposoby, żeby przewidzieć, co nas czeka w przyszłości. Można pójść do wróżki, która ma szklaną kulę lub zapytać Cyganki, która wróży z kart i ręki. Można też wróżyć sobie samemu, ale trzeba to robić w czasie niezwykłym. Do dzisiaj przetrwała jedynie tradycja andrzejkowa, będąca zabawą połączoną ze wspólnymi wróżbami dziewcząt i chłopców. Obecnie andrzejki są wesołym spotkaniem towarzyskim dostarczającym wielu przeżyć i emocji.

Czarownica KUNEGUNDA  zaprosiła do wspólnej zabawy wszystkie przedszkolaki, i przeniosła je w świat wróżb. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału następujących wróżbach: „but za butem”, „rzut butem w kierunku drzwi”, „magiczny worek czarownicy”, „łowienie jabłka”, „zakręć magiczną butelką, a dowiesz się kim zostaniesz”, „Taniec z miotłą”, „lanie wosku”, „magiczna cyfra 7”, „losowanie kolorów”, „taniec z kapeluszem”. W pierwszej kolejności dzieci nauczyły się zaklęcia, żeby wróżby się spełniały. Czarownica przypominała  dzieciom, że wróżby, to tylko zabawa i należy je traktować z przymrużeniem oka. Po zakończeniu wróżb dzieci miały zabawę andrzejkową oraz słodki poczęstunek, który przygotowali niezastąpieni rodzice z oddziału przedszkolnego. Dzień ten przyniósł przedszkolakom wiele wrażeń, radości i zabawy. Czarownica dziękuje rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tak wspaniałego dnia, jakim były przedszkolne andrzejki.

Wychowawczyni  oddziału  przedszkolnego

Hokus Pokus

Utworzono dnia 02.03.2021, 11:37

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.