Utworzono dnia 06.12.2018

Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Dzisiaj w każdym sklepie z zabawkami możemy natknąć się na pluszowe misie.                      Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. Pierwsze misie pluszowe powstały w Europie, następnie były też eksportowane do USA. Nazwa „Teddy Bear”, wzięła się od zdrobnienia imienia Teodora Roosevelta. Wiąże się z tym historia o niedźwiadku, którego postrzelił podczas polowania jeden z jego towarzyszy. Gdy prezydent zobaczył przestraszone zwierzątko, kazał je wypuścić. Cała historyjka została zobrazowana w komiksie i opublikowana w gazecie. Producenci zabawek podchwycili historyjkę i nazwali pluszowego misia “Teddy Bear”.

W naszym oddziale przedszkolnym Światowy Dzień Pluszowego Misia uroczyście  świętowaliśmy 26 listopada. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego misia. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, żółte i różowe… A każdy był piękny i wyjątkowy. Wszystkie przedszkolaki  śpiewały piosenki, prezentowały swoje misie, opowiadały ich historie, odgadywały zagadki związane z misiami, brały udział w konkursach przyrodniczych, zabawach tanecznych, ruchowych i plastycznych. Próbowały misiowych smakołyków z dodatkiem słodkiego miodu. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt przybycia gościa specjalnego –  MISIA  wraz  z Panią animatorką . Dzieci  bardzo przeżywały  możliwość przytulania się do dużego  MISIA  i  uczestniczenia we wspólnych  zabawach.  Na koniec  świętowania  otrzymały  od gościa  dyplomy  Przyjaciela Pluszowego  Misia  oraz  pozowały z  Misiem  do  wspólnego  zdjęcia. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe święto zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny MIŚ!”.

Wychowawczyni  oddziału  przedszkolnego

Utworzono dnia 06.12.2018, 22:37