„FILCHARMONIA w pigułce”

Utworzono dnia 27.02.2019

W dniu 8 lutego nasze przedszkole odwiedzili bardzo mili  goście: Karolina i Iwona  Kutypa  - uczennice Szkoły Muzycznej I stopnia w  Domosławicach.   Karolinka  zaprezentowała  grę  na  skrzypcach, a Iwonka  na  wiolonczeli. Dziewczynki opisały i  wskazały  z  czego  składają się  ich instrumenty  oraz  co  trzeba robić by  wydobyć z  nich  tak piękne  dźwięki. Dzięki temu spotkaniu dzieci dowiedziały się jaką nazwę  noszą  inne  instrumenty takie jak:  akordeon, keyboard czy gitara  oraz  jaka  muzyka    z  nich  płynie. Przedszkolaki bardzo chętnie próbowały grać na niektórych  instrumentach. Dzieci przedszkolne  były zadowolone z występu i gromko nagradzały oklaskami każdy zagrany utwór.

Mamie  naszych  artystek: Pani  Annie Kutypie  serdecznie dziękujemy za  pomoc  w  przeprowadzeniu  niecodziennych  zajęć  muzycznych.

Wychowawczyni  oddziału  przedszkolnego

„FILCHARMONIA w pigułce”