Sprzątanie świata

Utworzono dnia 03.10.2019

Klasa pierwsza "Sprząta Świat" i poznaje tajemnice przyrody.

W dniu 24.09.2019r. pierwszaki wzięły udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Na kilka dni przed sprzątaniem, dzieci zostały wprowadzone w tematykę dbania o środowisko.
W dniu akcji , pełne zapału, zaopatrzone w rękawiczki i odpowiednio oznaczone worki, ruszyły w teren. Sprzątały szkolny park.
Akcja miała na celu rozbudzenie współodpowiedzialności za porządek w najbliższym otoczeniu. Dzieci uczestniczyły w sprzątaniu bardzo chętnie i z wielkim przejęciem.

Wyjście do parku wykorzystano również do zapoznania się dzieci ze znajdującą się tutaj florą i fauną. Park odkrył przed nimi swe piękno. Podziwiały jesienne barwy, rosnące krzewy i drzewa, słuchały odgłosów przyrody, ,,rozmawiały" z drzewami. Wykorzystując zabrane lupy bacznie przyjrzały się przyrodzie: korze drzew, liściom i zwierzętom żyjącym w parku.

Zebrany materiał przyrodniczy wykorzystany zostanie do wykonania prac plastycznych.

GALERIE:

klasa I sprząta świat