Wizyta Pana Dzielnicowego

Utworzono dnia 12.10.2020

17 września 2020 roku najważniejszym wydarzeniem dnia w naszym przedszkolu była wizyta Pana Policjanta, Dzielnicowego Komisariatu policji     w Ciężkowicach asp. Jarosława Zięciny. Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach, lecz nie obyło się bez wielu pytań przedszkolaków dotyczących codziennej pracy policjanta. Pan Dzielnicowy rozmawiał z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypomniał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba oraz zwrócił  uwagę na korzyści płynące z noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród maluchów opowiadania o codziennej pracy policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden      z przedszkolaków nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem Policji. Policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Wychowawczyni  oddziału  przedszkolnego

Wizyta Pana Dzielnicowego