Dzień przedszkolaka

Utworzono dnia 12.10.2020

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

Dzieci z oddziału przedszkolnego w Bogoniowicach świętowały 21 września Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, ponieważ 20 września  w tym roku wypadał w niedzielę. Nasz plac zabaw w parku  zamienił się w  prawdziwą przystań piratów.   Na wszystkich małych rozbójników  czekały niesamowite przygody i moc wrażeń. Na wstępie Pani Kapitan Magda wyciągnęła mapę ukrytego skarbu, w którym napisano o przebiegu zabawy i poszukiwaniu skarbu. Zanim jednak to nastąpiło odbyło się  uroczyste pasowanie  wszystkich dzieci  na pirata przez Kapitan Magdę. Następnie, po pasowaniu wszyscy już pełnoprawni  piraci odśpiewali hymn pirata: „Bum, cyk, cyk, rata, rata, nie ma to jak los pirata, kto na drodze raz mu stanie, z tego kasza na śniadanie”
i odtańczyły taniec rozbójnika do piosenki    „Gra Piratów”. Po takim wstępie, zabawy był ciąg dalszy. Nie zabrakło także pirackich konkursów sprawnościowych m.in. chodzeniu  po pirackim moście nad wodą, przechodzeniu w tunelu, celowaniu  kołami na pirackie szable, malowanie rąk itp. Symbolem tego dnia stał się miecz piracki wykonany z dmuchanego balonu. Kolejną atrakcją były morskie przygody na statkach pirackich  takie jak: atak piratów, tańczące fale, statek do portu. Wszystko to odbywało się  do muzyki z filmu „Piraci z Karaibów” i piosenki „Piraci”. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Punktem kulminacyjnym imprezy było odnalezienie pirackiego skarbu, który był zaznaczony na mapie. Odnaleziona skrzynia skarbów była pełna niespodzianek – sakiewek z pysznościami oraz dyplomów dla każdego pirata, które to otrzymali wszyscy mali piraci w nagrodę za tak fantastyczną zabawę. Zorganizowanie dla przedszkolaków Pirackiego Dnia Przedszkolaka okazało się strzałem w dziesiątkę i zabawą na sto dwa.

W tak wspaniałym dniu wszystkim przedszkolakom życzę  radości, spełnienia marzeń, uśmiechów na co dzień i samych wyjątkowych chwil!!!

Wychowawczyni  oddziału  przedszkolnego

Utworzono dnia 12.10.2020, 13:39

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.