- „Nasi pupile” - czytanie z Panią Sylwią Dziodzio

Utworzono dnia 19.11.2019

Doskonałym sposobem na zapoznanie dzieci ze zwierzętami są zajęcia, w których mogą uczestniczyć żywe zwierzęta. Takie spotkania edukują i poszerzają wiedzę dzieci na temat świata zwierząt w sposób łatwy do zapamiętania, bo połączony z osobistym doświadczeniem.

Kontakt ze zwierzętami uczy naszych podopiecznych prawidłowych postaw w odniesieniu do żywych stworzeń, uczy też pokonywać strach przed kontaktem ze zwierzęciem. Im młodsze dzieci, tym mniej się boją i są bardziej ciekawe.

Pani Sylwia Dziodzio-mama Pawełka doskonale umiała się dopasować do tematyki zajęć obowiązującej w tym tygodniu:„Zwierzęta domowe”. W dzień czytania bajki - realizując  dalej projekt„ czwartkowe czytanie przed śniadaniem”, przyniosła do przedszkola koszyk z kotami oraz psa  rasy Chihuahua, który niestety nie czuł się zbyt swobodnie w wśród dzieci i pozostał w klatce. Pomagała przy tym przedsięwzięciu Pani Paulina Bacia- mama Wiktorii, która również miała zwierzątka: dwa chomiki i psa rasy York. Dzieci były zachwycone!!! Miały również do wykonania zadania-zagadki oraz kolorowanki przygotowane przez Panią Sylwię. Po zakończeniu kolorowania wykonano wystawę prac, a mama Pawełka  nagrodziła wszystkie dzieci słodkimi upominkami.

Na koniec dzieci podziękowały Pani Sylwii za urozmaicenie „czwartkowych czytań” wręczając tradycyjny kwiat przedszkolaków.

Wychowawczyni   oddziału  przedszkolnego

Wioletta  Wołkowicz