Dbamy o przyrodę - czwartkowe czytanie przed śniadaniem

Utworzono dnia 29.05.2019

„Czwartkowe czytanie przed śniadaniem”

„Dbamy o przyrodę” -Właśnie w tym dniu zastanawialiśmy się, skąd się biorą motyle, jak sadzić drzewa i czemu śpiewają ptaki. Przyroda to nieodłączny element naszego życia, więc dbanie o nią jest naszym obowiązkiem. Dlatego od najmłodszych lat uczymy dzieci zasad recyklingu oraz kształtujemy w nich postawę ekologiczną. Zajęcia i zabawy przeprowadzane w tym tygodniu, uświadomiły dzieciom jak wielkie znaczenie ma woda w przyrodzie i konieczność oszczędzania jej. Dzieci rozwijały zainteresowania związane z ekologią poprzez wykonywanie doświadczeń z wodą. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zabawach badawczych, wsłuchiwały się w odgłosy wody. Najwięcej radości sprawiło dzieciom wytwarzanie „wesołych bąbelków” poprzez wprowadzenie wody w ruch za pomocą słomki, a także badanie wody zanieczyszczonej olejem, oczyszczanie wody z kamyków, trawy, patyków, liści i piasku, czy badanie wody z kałuży.

Doskonale w blok tematyczny umiała się dopasować mama Wiktorii -

Pani Paulina Bacia, która przychodząc do przedszkolaków, przygotowała dla nich kilka zagadek związanych z otaczającą ich przyrodą, a następnie przeczytała bardzo interesującą bajkę;  „Bajka o drzewie i Kropelce”. W podziękowaniu Pani Paulina otrzymała tradycyjny kwiat przedszkolaków, a przedszkolacy w nagrodę za doskonałe zachowanie; dostali od Pani Pauliny słodką niespodziankę.

Bardzo dziękujemy Pani Paulinie Baci za udział w naszej akcji „|Czwartkowe czytanie przed  śniadaniem” i z niecierpliwością oczekujemy kolejnych rodziców.

Wychowawczyni   oddziału  przedszkolnego

Czwartkowe czytanie przed śniadaniem - dbamy o przyrodę

Utworzono dnia 29.05.2019, 08:25