Czwartkowe czytanie przed śniadaniem_Warszawska Syrenka

Utworzono dnia 10.06.2019

Dzisiaj w  kolejny czwartek przyszła do przedszkola mama Wioletki- Pani Beata Pabian. Pani Beata przeniosła dzieci do czasów początków państwa polskiego. Przypomnieliśmy sobie wiele legend, poznaliśmy staropolskie zwyczaje, a przede wszystkim poznaliśmy legendę o „Syrence  Warszawskiej”, którą czytała mama Wioletki. Wprowadzeniem do czytania było rozpoznanie przez dzieci ilustracji przedstawiających kilka miast polskich – ich zabytki, znane miejsca czy pomniki. Po wysłuchaniu czytanej legendy, Pani Beata przygotowała dla dzieci niespodziankę – kolorowankę Syrenki warszawskiej, a ich zadaniem było uzupełnić ją kolorowymi cukierkami. Była przy tym smaczna zabawa. Na koniec dzieci otrzymały od Pani Beaty Pabian słodkie nagrody, a one w dowód wdzięczności podarowały tradycyjny kwiat przedszkolaków.

Dziękujemy serdecznie Pani Beacie Pabian za tę niezwykłą podróż w czasie i już czekamy na kolejne odwiedziny któregoś z rodziców:)

Wychowawczyni  oddziału  przedszkolnego

Czytanie czwartkowe - pani Beata Pabian