Czwartkowe czytanie przed śniadaniem_Otulający kocyk

Utworzono dnia 10.06.2019

Temat rodziny poruszamy kilka razy w roku. Dobre momenty stanowią takie święta, jak Dzień Mamy i Taty czy Dzień Babci i Dziadka. Z racji tego, że zbliża się nasze narodowe święto, pomyślałam, że warto poruszyć temat rodziny w kontekście przynależności do grup społecznych.

Dzień Rodziny jest obchodzony w coraz większej liczbie przedszkoli jako połączenie Dnia Matki oraz Dnia Ojca. Rodzina stanowi pierwsze źródło wiedzy dziecka o relacjach międzyludzkich, postawach i zachowaniach przejawianych wobec innych osób. I to, co wydaje się najważniejsze – w rodzinie dziecko nawiązuje najwcześniejsze i najtrwalsze więzy uczuciowe z mamą, tatą oraz pozostałymi krewnymi!

Doskonale w temat o rodzinie wpasowała się mama Michałka- Pani Małgorzata Wietecha. Na czwartkowe czytanie przygotowała zdjęcia całej rodziny Michałka, co dzieci bardzo zainteresowało. Pani Małgosia przeczytała przedszkolakom opowiadanie „Otulający kocyk”, a po wysłuchaniu czytanego opowiadania, otrzymały od mamy Michałka szkic postaci  i musiały dorysować- dokończyć portret swojej mamy. Następnie na wystawce klasowej mieli wszyscy możliwość podziwiania wykonanych portretów swoich mam. Na zakończenie nie zabrakło słodkiej nagrody dla dzieci od Pani Małgosi oraz wspólnego pamiątkowego zdjęcia i przedszkolnego kwiatu dla mamy Michałka.

Dziękujemy Bardzo Pani Małgorzacie Wietecha za udział w nietypowej lekcji o rodzinie i życzymy wielu sukcesów w życiu osobistym!

Wychowawczyni  oddziału  przedszkolnego

Czytanie czwartkowe - pani Małgorzata Wietecha