„Czwartkowe czytanie przed śniadaniem” _ wychowanie patriotyczne

Utworzono dnia 04.06.2019

Realizując w przedszkolu treści wychowania patriotycznego  zapoznajemy dzieci  z legendami i opowiadaniami dotyczącymi przeszłości własnej miejscowości i ważniejszych miast naszego kraju.  Ważne są zabytki, stroje ludowe, sztuka ludowa, a także tańce i piosenki ludowe. Tradycja spełnia ważną i pożyteczną rolę w rozwoju dziecka. Dzieci zapoznajemy  z tradycją w sposób aktywny, gdyż taki sposób angażuje zmysły i emocje dzieci oraz umożliwia im pełnię radosnego przeżycia. Dużą rolę w wychowaniu patriotycznym spełnia także żywe słowo i literatura po którą sięgamy przy różnych okazjach w zależności od tematu aktualnie realizowanego lub kontaktów okolicznościowych, których nie brak na co dzień. Nauczycielki wykorzystują różne formy pracy jak: opowiadania utworów, czytanie dzieciom utworów literackich w połączeniu z oglądaniem ilustracji, albumów, folderów, przekazywanie baśni, legend naszego kraju. Wychowanie patriotyczne jest tą dziedziną, w  której zarówno nauczyciel jak i rodzic, powinien być przekonany, że otworzył dziecięce serca i umysły na Kraj Ojczysty i ludzi w nim żyjących. Musi być pewien, że dzieci wiedzą, że są Polakami, a Polska jest ich Ojczyzną.

Doskonale w klimat wychowania patriotycznego wpasowała się mama Oliwki Zięby Pani Sylwia Zięba, czytając „Legendę o smoku Wawelskim”, a także „Skarby zamku Tenczyńskiego”. Po wcześniejszym zachęceniu dzieci do wysłuchania czytanych legend i zilustrowaniu ich, dzieci z chęcią zasłuchały się w legendach. Na zakończenie wizyty Pani Sylwia przygotowała dla każdego przedszkolaka kolorowankę na temat czytanej legendy i słodki upominek.

W podziękowaniu Pani Sylwia otrzymała tradycyjny kwiat przedszkolaków. Nie obyło się także bez pamiątkowego zdjęcia.

Bardzo dziękujemy Pani Sylwii Ziębie za udział w naszej innowacji  „|Czwartkowe czytanie przed  śniadaniem” i z niecierpliwością oczekujemy kolejnych rodziców.

Wychowawczyni  oddziału  przedszkolnego

Czytanie czwartkowe - pani Sylwia Zięba

Utworzono dnia 04.06.2019, 23:28

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.