Zerówka w ośrodku zdrowia

Utworzono dnia 04.06.2018

Przedszkolaki  aby pogłębić swoją wiedzę na temat zdrowia wybrały się również do Samodzielnego Publicznego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Ciężkowicach. Po wejściu do budynku czekała już na nas Pani Pielęgniarka  Małgorzata  Skałoń, która opowiedziała nam, jak należy zachowywać się w takim miejscu i na czym polega jej praca oraz praca innych Pań  Pielęgniarek. Każdy przedszkolak został zmierzony oraz  zważony. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu pracowników służby zdrowia dzieci miały możliwość zwiedzenia gabinetów: zabiegowego, lekarskiego, stomatologicznego oraz recepcji. „ Ci najodważniejsi” zasiedli na fotelu stomatologicznym. Następnie  Pani  Doktor  Irena  Jezierska pokazała dzieciom swój gabinet i również przybliżyła  nam czym zajmuje się na co dzień i jakiej pomocy  udziela  w nagłych przypadkach.

Na pewno jeszcze kiedyś odwiedzimy Ośrodek  Zdrowia, oczywiście w celach  edukacyjnych. Wiemy już, że praca lekarza i pielęgniarki jest nie tylko ciekawa, ale i bardzo ważna. Wiemy już, że nie należy się bać wizyt i zabiegów medycznych gdyż pomagają naszemu zdrowiu. Na pamiątkę spotkania dzieci dostały znaczki dzielnego pacjenta oraz  zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie. Za miłe przyjęcie przedszkolaki wręczyły  Pani Doktor  Irenie Jezierskiej  oraz  Paniom Pielęgniarkom  kwiatuszek z podziękowaniem.

Wychowawca  oddziału  przedszkolnego

Zerówka w ośrodku zdrowia