Zerówka w Miejsko - Gminnej Bibliotece w Ciężkowicach

Utworzono dnia 04.06.2018

Wizyta w Miejsko - Gminnej  Bibliotece Publicznej w Ciężkowicach była kontynuacją rozbudzania zainteresowań książką oraz poznania kolejnego wybranego zawodu. Dla wielu dzieci była to pierwsza wizyta w „ domu książki”. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, dowiedziały się od Pani Bibliotekarki  Teresy Gurgul, jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią, co należy robić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać, jak chronić książki przed zniszczeniem oraz jak można samodzielnie naprawić zniszczone egzemplarze. Spotkanie w bibliotece przybliżyło przedszkolakom literaturę dziecięcą oraz jej autorów, umożliwiło bezpośredni kontakt z bogato ilustrowaną książką, rozbudziło ich zainteresowania czytelnicze. Dzieci miały też możliwość zagrania w gry planszowe, które znajdują się w kąciku dla  najmłodszych oraz wysłuchały teatrzyku o „Panach  palcach” zaprezentowanego  przez Panią Teresę. Żegnając się z paniami z biblioteki dzieci zapewniały, że ponownie odwiedzą to ciekawe miejsce razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć interesujące  ich książki. Dzieci pełne wrażeń i nowych doświadczeń, wracały do przedszkola z radością i uśmiechem na twarzach oraz z pamiątkową  zakładką do książki  i drobnym smakołykiem otrzymanym od Pań Bibliotekarek.

Na koniec wycieczki zasłużyli wszyscy na pyszne lody przy akompaniamencie  jednego z utworów, płynącego z pomnika Ignacego Jana Paderewskiego  na Ciężkowickim rynku.

Wychowawca  oddziału  przedszkolnego

Zerówka w bibliotece