Wycieczka do Muzeum Przyrodniczego

Utworzono dnia 17.04.2018

W czwartek 12 kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego w  Bogoniowicach udały się na wycieczkę do Muzeum Przyrodniczego im. Krystyny i Włodzimierza Tomków w Ciężkowicach celem rozwijania zainteresowań przyrodniczych, pogłębiania wiadomości przyrodniczych dotyczących życia zwierząt leśnych, ptaków, ryb, ssaków. Dzieci na początku wysłuchały legendy o powstaniu Ciężkowic a później ciekawostek dotyczących życia i uwarunkowań żywieniowych zwierząt występujących w lasach w naszych okolicach prezentowanych przez pana przewodnika. Podziwiały zgromadzone trofea np. niedźwiedzia brunatnego, żubra, łosia, rysia, żbika, jelenia itp. Dużą ciekawość wśród dzieci rozbudzały tablice interaktywne: szklana podłoga, pod którą odtworzone zostały fragmenty siedlisk i wybrane zbiorowiska roślinne, budowa ciała ptaka – podświetlony plafon z żywicowym modelem upierzenia ciała ptaka, sterowany mechaniką sensoryczną, zestaw 8 fotoramek z prezentacjami opisującymi główne rzędy i rodziny ptaków zgromadzonych w muzeum. Dzieci udały się podwodną łodzią – batyskapem po dnie rzeki Białej, poznając występujące ryby i dno rzeki oraz naturalne zapory. Ostatnim punktem programu  wycieczki  było pieczenie kiełbasek na gilu i oczywiście ich konsumowanie.

Wycieczka była dla dzieci ciekawą lekcją przyrodniczą oraz dostarczyła wielu wrażeń.

Wychowawca  oddziału  przedszkolnego

Wioletta   Wołkowicz