Wigilijny czas - opłatek w zerówce

Utworzono dnia 28.12.2017

Jednym z najważniejszych chrześcijańskich świąt jest Boże Narodzenie. W naszym przedszkolu dzieci poznają tradycje, zwyczaje i obrzędy. Istotną rolę w tym procesie odgrywają osoby dorosłe, a więc rodzice i wychowawcy. To od ich świadomości i pomysłowości zależy kształtowanie silnych więzi emocjonalnych z rodziną i możliwość przekazywania obyczajów i tradycji łączących pokolenia. W naszym oddziale  przedszkolnym corocznie organizujemy uroczystą Wigilię, która jest już tradycją. Tym razem odbyła się 21 grudnia w czwartek. Dzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności, zdrowia  i Wesołych Świąt. Następnie  spożyliśmy  obiad wigilijny  przygotowany  przez  mamusie  z  oddziału  przedszkolnego: smaczny barszcz z uszkami,  żurek  z  jajkiem, pyszną  szarlotkę oraz  własnoręcznie  przygotowane  wcześniej  przez dzieci  pierniczki.  Celem takiej uroczystości jest integracja wszystkich  dzieci, rodziców  oraz  wprowadzenie świątecznego nastroju przypomnienie nazw potraw świątecznych  a   także  wspólne kolędowanie.

Rodzicom dzieci z oddziału  przedszkolnego serdecznie  dziękuję            za  zaangażowanie  w  przygotowanie  obiadu  wigilijnego.

Wychowawca  oddziału  przedszkolnego

Wioletta  Wołkowicz