„Ważna lekcja udzielania pierwszej pomocy”

Utworzono dnia 11.10.2017

W naszym oddziale  przedszkolnym gościliśmy pana ratownika medycznego Pana  Wojciecha  Klausa.

Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki uczyły się, w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc. Dzieci poznały numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorką ( trzeba się przedstawić, powiedzieć ile ma się lat, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebuje pomocy). Dzieci obserwowały w jaki sposób wykonuje się sztuczne oddychanie oraz jak wyglądają oddechy ratownicze.  Dzieci mogły  wykonać ucisk klatki piersiowej na „fantomach” który wykonuje się podczas sztucznego oddychania, pod czujnym okiem Pana Ratownika. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

Na zakończenie spotkania przedszkolacy  podziękowali serdecznie Panu Ratownikowi za przeprowadzoną lekcję wręczając przygotowaną laurkę i nagradzając Go dużymi brawami.

Wychowawczyni oddziału przedszkolnego

Wioletta Wołkowicz

„Ważna lekcja udzielania pierwszej pomocy”

Utworzono dnia 11.10.2017, 21:24