„Tańcowała igła z nitką” – wizyta krawcowej w naszym oddziale przedszkolnym

Utworzono dnia 19.12.2017

Tańcowała igła z nitką,

igła – pięknie, nitka – brzydko.

Igła cała jak z igiełki,

nitce plączą się supełki.

(…)

Tak ze sobą tańcowały,

aż uszyły fartuch cały!

Maszyna  do szycia, igły, nici, różnego rodzaju materiały, guziki, zamki – to wszystko dzieci z oddziału przedszkolnego miały okazję zobaczyć i zbadać dotykiem podczas niecodziennych zajęć, które przeprowadziła  zaprzyjaźniona  z naszym oddziałem przedszkolnym krawcowa – Pani Bożena Chrząszcz. Cierpliwie i z wielkim zaangażowaniem prezentowała ciekawskim przedszkolakom działanie maszyny do szycia, odpowiadała na liczne pytania, a także zaproponowała wspólne wykonanie trzech robótek  ręcznych, dzięki temu, każdy mógł wybrać kolor nici, rodzaj materiału, a także kształt i kolor guzika. Nie było łatwo nawlec igłę, nie mówiąc już o przyszyciu guzika czy nawet zszyciu dwóch kawałków  materiału. Z pewnością największą frajdą było szycie na maszynie , oczywiście pod bacznym okiem fachowca.

Wizyta Pani Bożenki okazała się, dla dzieci niezwykle wartościowym wydarzeniem, które wiele je nauczyło

Serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia oraz wprowadzenie dzieci

w tajniki krawiectwa.

Wychowawca  oddziału  przedszkolnego