Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników.

Utworzono dnia 28.12.2017

Dzisiaj w  naszym  oddziale przedszkolnym  unosił się zapach korzennych przypraw. 18  grudnia  dla dzieci z  oddziału  przedszkolnego był bardzo pracowity, bowiem tego dnia piekły one  pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste  rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory  kuchenne  a także zasady  bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem  i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka.  Efektem  naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które  zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszej Pani Marysi pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku. Podczas przedszkolnej  wigilii, będziemy  wszyscy częstować się naszymi  piernikami.

Wychowawca  oddziału  przedszkolnego

Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników.

Utworzono dnia 28.12.2017, 19:09