POWITALIŚMY WIOSNĘ ZIMOWYM AKCENTEM

Utworzono dnia 09.04.2018

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki…
E. Budryk

W dniu 21.03.2018r. dzieci z oddziału  przedszkolnego w  Bogoniowicach wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy – powitania wiosny”. Mimo, że pogoda nie była wiosenna, dzieci wraz z Paniami przygotowały Marzannę do tradycyjnego korowodu.                    O godzinie 12.00 wszystkie przedszkolaki zebrały się przed szkołą  by wyruszyć barwnym korowodem. Podczas marszu przez park przyszkolny dzieci przywoływały Wiosnę przy akompaniamencie instrumentów muzycznych dzięki, którym nasz korowód nie pozostał niezauważony. Wszystkich ogarnęła spontaniczna radość. Wiosenne słońce przygrzewało oświetlając roześmiane twarze uczestników korowodu i roztapiając zalegający śnieg.  Dzieci pożegnały Marzannę- zimową pannę, a gromkimi brawami powitały wiosnę. Podczas powrotu do przedszkola wszyscy  zgodnie postanowili, że akcentem zimowym powitają WIOSNĘ: lepiąc bałwany i tocząc bitwy na śnieżki.  Dzieci z wypiekami na twarzy stwierdziły, że WIOSNA już  przybyła          i mają nadzieję, że zagości  na dobre, zazieleni łąki, drzewa i trawy.

Wychowawca  oddziału  przedszkolnego

Wioletta   Wołkowicz