Ogródek na przedszkolnym parapecie

Utworzono dnia 17.04.2018

Jak co roku w naszej grupie założyliśmy  w sali na parapecie okiennym zielony ogródek,  dzieci poszerzyły  swoją wiedzę o nowe wiadomości przyrodnicze. Poznały szklarnię, dowiedziały się jakie warunki są niezbędne do rozwoju roślin oraz omawiały kolejne etapy rozwoju roślin na przykładzie fasoli. Dzieci wysiały do doniczek koperek i szczypiorek oraz  posadziły cebulę.  Nie zapomniały również o podlaniu naszych roślin. Przedszkolaki zapewniły również, że będą dbały o nasz kącik, doglądały i podlewały rośliny, aby potem móc zajadać nowalijki z naszej wspólnej hodowli.  Praca małego ogrodnika tak  im się  spodobała, że stworzyliśmy też mini fasolowe ogrody w słoikach.

Po ukończeniu zadania dzieci z dumą patrzyły na efekty swojej pracy.

Wychowawca  oddziału  przedszkolnego

Ogródek na przedszkolnym parapecie