Lekcja z komputerem

Utworzono dnia 05.12.2017

Tego  dnia  zajęcia  w oddziale przedszkolnym wyglądały nieco  inaczej. Zaproszony  gość  Pan  Dyrektor  Krzysztof  Jackowski przybliżył  nam tajniki  informatyczne czyli  z czego zbudowany  jest komputer, co w nim  jest  najważniejsze i czego  na co dzień  nie możemy zobaczyć pracując z komputerem. Wszyscy  zasiedli  wygodnie  w sali  komputerowej i z zaciekawieniem   słuchali  co  Pan Dyrektor mówi na temat komputerów. Następnie wszyscy mogli uruchomić swoje komputery i trochę popróbować swoich możliwość w programie PAINT. Było  przy tym dużo zabawy!

Dla dzieci w wieku przedszkolnym jedną z najważniejszych form jest zabawa. Dzięki niej dziecko poznaje świat, wyraża swoje potrzeby, dążenia i możliwości, uczy zdrowej rywalizacji. Bawiąc się z komputerem dzieci ćwiczą pamięć, wyrabiają spostrzegawczość, ćwiczą koordynację ręki, oka, analizę i syntezę wzrokowo – słuchową wyrazów, wzbogacają umiejętności budowania zdań i dłuższych wypowiedzi. Zawsze jednak pamiętać należy, że dzieci powinny korzystać komputera w sposób kontrolowany.

Panu  Dyrektorowi  Bardzo  dziękujemy za ciekawą lekcję.

Wychowawca  oddziału  przedszkolnego

lekcja z komputerem