„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś".

Utworzono dnia 05.12.2017

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”
        Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.
W oddziale  przedszkolnym jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego misia i  spędza z nim cały dzień.
         W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach, obejrzeliśmy prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek.
Wszystkie przedszkolaki wyrecytowały wiersz o tym jaki jest miś. Dzieci  zaprezentowały swoje misie, opowiadały o nich, mówiły z jakich są bajek, odgadywały zagadki związane z misiami, próbowały smakołyków , brały udział w konkurencjach kto szybciej zje miód.
Ważnym punktem naszej uroczystości była wizyta „ Dużego Misia”, który towarzyszył nam cały czas podczas zabaw i konkursów.
         Ciekawą atrakcją była też przygotowana  misiowa  fotobudka, w której dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie.
         Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze, a na koniec dnia Pan Dyrektor  Krzysztof  Jackowski wraz z gościem MISIEM  wręczyli wszystkim  dyplom  „PRZYJACIELA  PLUSZOWEGO  MISIA”.

Gościowi  DUŻEMU  MISIOWI  dziękujemy  bardzo  za wizytę i  już czekamy na  kolejny rok by  wspólnie  z  nim  świętować  „Dzień Pluszowego  Misia”

Wychowawca  oddziału  przedszkolnego

Wioletta   Wołkowicz