„A teraz wosku lanie , co ma się stać niech się stanie!!!”

Utworzono dnia 30.11.2017

30  listopada w naszym oddziale  przedszkolnym odbyły się wróżby i zabawy Andrzejkowe. Dzieci poznały zwyczaje obchodzenia andrzejek poprzez zabawę.

Na początku było zaprezentowanie swego przebrania  i  przywitanie  się  z  Panią  Czarownicą, która w tym  roku  przyleciała do przedszkola  na odrzutowej miotle. Z  „zaczarowanego”  worka losowo wyciągano przedmioty określające „kim będę w przyszłości”, lano wosk, odczytywano symbole wyznaczone prze kręcącą butelkę, a także odtańczono „Magiczny taniec cyfry 7”.

Wróżbom towarzyszyła muzyka, kolorowe lampki i palące się lampiony najbardziej podobała się zabawa z kapciami - które wędrowały przez całą salę do drzwi - który pierwszy przekroczył próg - to dziecko dzisiaj miało w najbliższej przyszłości odbyć wycieczkę. Podczas zabawy towarzyszyła nam miła atmosfera, a dzieci poznały tradycyjne obrzędy andrzejkowe.

Wychowawca  oddziału przedszkolnego

Andrzejkowe wróżby

Utworzono dnia 30.11.2017, 21:13

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.