Wizyta Pana Leśniczego

Utworzono dnia 06.04.2017

"Uczmy miłości do przyrody
uczmy spostrzegać jej piękno
cieszyć się nim, podziwiać je
i przestrzegajmy dzieci
by tego piękna nie niszczyły."
H. Zdzitowiecka

WIZYTA  PANA  LEŚNIKA

Dnia 22.03.2017r. nasz oddział przedszkolny odwiedził niezwykły gość: pan mgr inż. Marek Malinowski Specjalista SL . Dzieciaki oczekiwały Go z niecierpliwością od samego rana. Około godziny 10 ich cierpliwość została nagrodzona. Przyszedł Pan leśniczy w eleganckim mundurze i z różnymi niespodziankami.Pan Marek  opowiedział nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt (sarny, dzika, lisa) zamieszkujących lasy naszej okolicy oraz wysłuchać odgłosów zwierząt mieszkających w naszych lasach  a następnie uczestniczyły w konkursie rozpoznawania odgłosów przygotowanym przez Pana Leśniczego. W nagrodę dzieci otrzymały piękne kolorowanki przyrodnicze, odznaki „PRZYJACIEL PRZYRODY” oraz plakietki odblaskowe w kształcie różnych zwierzątek.

Na koniec wizyty przedszkolaki zadawały gościowi wiele zaskakujących pytań, na które z chęcią odpowiadał. Ciekawie przekazane informacje dotyczące natury oraz jej ochrony na długo pozostaną w pamięci najmłodszych.

Dzień ten stał się doskonałą okazją do propagowania proekologicznych zachowań dzieci oraz zasad dbania o środowisko naturalne i kształtowania prawidłowych postaw wobec przyrody.

Serdecznie dziękujemy Panu Markowi  Malinowskiemu  za poświęcony czas i mamy nadzieję, że to pierwsze spotkanie zaowocuje kolejnymi odwiedzinami i na stałe wpisze się w kalendarz naszego przedszkola.

Wizyta Pana Leśniczego

Utworzono dnia 06.04.2017, 19:32