Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dom kultury + na Tursku

Utworzono dnia 27.10.2017
Czcionka:

     Ministerialny projekt "Dom Kultury +"rozpoczął się jeszcze w czasie wakacji. Z inicjatywy Pana G. Sanka – prezesa GOK-u oraz sołtysa wsi Tursko – Pana  K. Miłkowskiego, doszło do spotkania grupy pań, które wymyśliły          i napisały projekt działań z udziałem dużej grupy dzieci realizowany w wiejskiej świetlicy. Chodziło       o to, by zagospodarować im wolny wakacyjny czas, a przy okazji umożliwić rozwój różnorakich talentów pod okiem fachowych instruktorów. By otrzymać fundusze na ten cel, należało wziąć udział w gminnym konkursie projektów.  Panie: M .Kiełbasa, A. Janusz, B. Miłkowska, M. Uchwat , D. Wróbel i M. Szczepanik przygotowały zarys działań, a następnie, po wygraniu konkursu, zaangażowały się      w realizację przedsięwzięcia. Koordynatorką została Pani A. Janusz, która utrzymywała kontakt            z GOK- iem i zazwyczaj była obecna podczas spotkań dzieci z instruktorami, co miało miejsce 3 razy  w tygodniu przez około półtora miesiąca. Wsparcie w rozwoju dziecięcych talentów uzyskano ze strony instruktorów – Pań : W. Wołkowicz, M. Kiełbasy, H. Gumoli i M.Stanuch oraz Pana T. Tabaszewskiego. O dobre jedzonko w czasie tych spotkań zawsze dbała Pani H. Gumola, która była dla wszystkich jakby drugą , a właściwie trzecią babcią.

     Pierwsza prezentacja przygotowanych tańców, piosenek, melodii i haftów odbyła się w świetlicy na Tursku i była skierowana do wszystkich Babć ,Dziadków i osób starszych. Dzieci wyraziły swoim występem wdzięczność za całe dobro, które je spotkało ze  strony najbliższych należących do  starszego pokolenia. Relację z tego spotkania można znaleźć na stronie internetowej  „ Pogórze 24”. Dzieci wystąpiły jeszcze w szkole w Kipsznej , a w planie jest  pokaz w szkole w Bogoniowicach.

    W nagrodę za dodatkową pracę , za to, że dzieciom chciało się coś więcej niż normalnie, zorganizowano dla nich wyjazd do Tarnowa. W czasie wycieczki uczniowie mogli wziąć udział               w ciekawych zajęciach w ratuszu tarnowskim  zatytułowanych „ Poznać pana po cholewach”, zwiedzili tarnowską katedrę, byli pod pomnikiem J. Bema oraz oglądali pozostałości żydowskiej synagogi .  Przewodnikiem  i kierownikiem całej wyprawy był Pan P. Drebot – pracownik GOK –u.

    W tym miejscu pragniemy podziękować  Gminnemu Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice za  współpracę w realizacji projektu i zorganizowanie dla dzieci wycieczki.

    Danuta Wróbel

GALERIE:

Dom Kultury + 4

Dom Kultury + 4

Dom Kultury + 3

Dom Kultury + 3

Dom Kultury + 2

Dom Kultury + 2

Dom Kultury + 1

Dom Kultury + 1

Zegar

Kalendarium

Styczeń 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny