"Wiemy, co posiadamy"

Utworzono dnia 28.05.2017

Jednym z istotnych zadań szkoły podstawowej jest pomaganie dzieciom w poznawaniu ich ,,małej ojczyzny” tak, by stała się dla nich miejscem ważnym, takim,  z którym wiążą się na zawsze, jeśli nie ciałem, to przynajmniej duchem. Ma znaczenie to, by wiedziały, że blisko ich domu jest wiele miejsc pięknych i z bogatą historią.

Od zawsze byli i nadal są ludzie, którzy troszczą się o utrzymanie tego dziedzictwa i o jego rozwój.

By nasze dzieci ,,wiedziały, co posiadają”, w dniu 15.05.17 roku zorganizowano dla nich wycieczkę do Ciężkowic. W trakcie jej trwania miały zostać zrealizowane trzy cele:

-zaznajomienie się z historią naszego kościoła parafialnego, mieszczącymi się w nim zabytkami kultury oraz cechami architektonicznymi budowli,

-obejrzenie wystawy malarskiej Jerzego Koleckiego zatytułowanej  ,,Spotkanie z Aniołami”,                                       a udostępnionej dla zwiedzających w ratuszu,

-odwiedzenie biblioteki publicznej.

W zaplanowane i zorganizowane przez szkołę przedsięwzięcie zaangażowali się także ksiądz proboszcz J. Zając, który oprowadzał nas po sanktuarium oraz pan W. Sanek, nasz przewodnik po Centrum Promocji i Kultury w Gminie Ciężkowice , który przygotował dla dzieci prelekcję poprzedzającą zwiedzanie wystawy.

Wydaje się, iż realizacja założonych celów przyniesie dobre rezultaty.

Wiemy, co posiadamy"

Utworzono dnia 28.05.2017, 22:14