Teatr oczami dziecka

Utworzono dnia 09.03.2017

Dnia 27 lutego  nasza szkoła zorganizowała dla klas I – II i II wyjazd na przedstawienie teatralne pt. „Zimowa przygoda” przygotowane przez Teatr Rabcio” z Rabki. Spektakl ten odbył się w Teatrze im J. Solskiego w Tarnowie. Ogólnie scenografia i stroje były bardzo dobrze przygotowane, a aktorzy wspaniale grali swoje rolę. Spektakl mówił o tym, że gdy za oknem pada śnieg, a babcia zrobiła już ciepłe rękawiczki i szaliki dla całej rodziny, największym marzeniem dzieci jest zabawa na śniegu. A najlepszą zabawą jest lepienie bałwanka – z czarnymi oczkami i marchwiowym nosem. Ale bohaterowie naszej bajki zrobili coś jeszcze – dali bałwankowi SERCE. Doprowadziło to do wielu wesołych, jak i smutnych sytuacji.

Wiele dzieci miało okazję pierwszy raz przebywać w „prawdziwym” teatrze i było to dla nich ogromne przeżycie. Były zachwycone. Najbardziej podobała im się gra świateł, nagle zmieniające się sceny i dekoracje. Jednak największe emocje wywołała przede wszystkim muzyka i postacie .

Na podsumowanie tego miłego przeżycia uczniowie kl. I i II namalowali ilustracje związane z treścią obejrzanego spektaklu.

W teatrze

Utworzono dnia 09.03.2017, 21:11