Mamy Mistrza Ortografii

Utworzono dnia 28.05.2017

W obecnych czasach, kiedy bez naszego specjalnego wysiłku komputer skoryguje za nas każdy błąd ortograficzny, a Internet  roi się od wszelkiego rodzaju pomyłek  językowych, dzieci coraz mniej uwagi przywiązują do dbałości o poprawną pisownię wyrazów. Tym cenniejsze wydają się więc umiejętności, które zaprezentowały dzieci biorące udział w XI Gminnym Konkursie Ortograficznym     w Ciężkowicach.

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Natalka Wietecha z klasy III w kategorii dzieci młodszych ( klasy II – III ) i Julka Kania z klasy VI w starszej grupie wiekowej
( klasy IV – VI ).

Obydwie dziewczynki spisały się świetnie. Julia uzyskała tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii Gminy  Ciężkowice, zaś Natalia zajęła II miejsce w grupie dzieci młodszych .

Składamy im serdeczne gratulacje!