Historia wykuta w soli - wycieczka do kopalni w Bochni

Utworzono dnia 21.03.2017

15 marca uczniowie klas 0-I-II wraz ze swoimi wychowawczyniami zwiedzili najstarszą w Polsce Kopalnię Soli w Bochni, która po prawie ośmiu wiekach wydobywania soli wygląda dziś jak podziemne miasto.

Pobyt w kopalni ma charakter podróży w czasie, w którą również zabrani zostali uczniowie. Najmłodsze dzieci naszej szkoły miały wrażenie, jakby normalna praca górników w kopalni toczyła się tuż obok nich. Jedną z wielu atrakcji był zjazd windą, przejazd kolejką górniczą o wdzięcznej nazwie „Kuba” i zwiedzanie kaplicy św. Kingi. Zwiedzanie kopalni zakończyło się pobytem w komorze „Ważyn”. Miejsce to pozwoliło naszym uczniom na zrelaksowanie się, zakup pamiątek i zjedzenie smacznych frytek. Jeszcze tylko zajęcia plastyczne i wykonanie czapki górniczej i niestety cztery godziny pobytu pod ziemią szybko dobiegły końca.

Pobyt w kopalni okazał się niezwykłą przygodą, interesującą lekcją oraz świetną zabawą.

Więcej o kopalni soli w Bochni tutaj.

W kopalni soli w Bochni

Utworzono dnia 21.03.2017, 20:56

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.