Rodzice dla przedszkolaków w spektaktu "Witaj wiosno!"

Utworzono dnia 05.05.2016

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,

przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.

Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,

witały ją także wszystkie przedszkolaki...

E. Budryk

27  kwietnia (środa) 2016 r. dzieci z naszego oddziału przedszkolnego
i klas I-III uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym,  wystawianym przez Rodziców dzieci oddziału przedszkolnego, zatytułowanym  „Witaj  wiosno”. Przygotowania  do tej uroczystości  dobywały się  dużo wcześniej w tajemnicy  przed dziećmi,  gdyż  miała to być  wielka  niespodzianka.

Celem spotkania było integrowanie społeczności przedszkolnej- rodziców i dzieci we wspólnym przeżywaniu i zabawie, angażowanie dzieci do aktywnego udziału w uroczystościach przedszkolnych, zapoznawanie z tradycją związaną z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny, rozpoznawanie
i nazywanie zwiastunów wiosny, kształtowanie wrażliwości na piękno otoczenia przyrodniczego oraz wyrabianie poczucia odpowiedzialności za środowisko.    W sali  gimnastycznej  zrobiło  się  pięknie i kolorowo, a to za sprawą  rodziców, ponieważ do przygotowania  dekoracji  włożyli również dużo serca.

Występ  rodziców  wypadł  imponująco,  co można było stwierdzić po uśmiechniętych  twarzach dzieci! – za co rodzicom bardzo dziękuję!!!

Kolejnym punktem wiosennego spotkania było rozstrzygnięcie konkursu ogłoszonego przed Wielkanocą w oddziale przedszkolnym  na „Najładniejszą pisankę wielkanocną” wykonaną wraz  z  rodzicami. Wpłynęło wiele pięknych pisanek  wielkanocnych wykonanych różnorodną techniką. Komisja oceniając prace brała pod uwagę estetykę wykonania, pomysłowość i walory artystyczne.

Spośród zgłoszonych prac WYRÓŻNIENIA otrzymali:

-       Szymon Janusz z rodzicami

-       Kornelia Ramian z rodzicami

-       Julia Truchan - Szostek z rodzicami

-       Izabela  Bacholnik z rodzicami

-       Gabriela Ćwiklik z rodzicami

-       Hubert Janas z rodzicami

-       Wiktoria  Kras  z rodzicami

-       Maciej Myśliwiec z rodzicami

-       Klaudia Pabian z rodzicami

-       Emilka Sopala z rodzicami

-       Jakub Kurczab z rodzicami

-       Tymoteusz Truchan  z rodzicami

I  miejsce  i  nagroda za najładniejszą pisankę Wielkanocną :

Milena Truchan  z rodzicami

II miejsce  i  nagroda za najładniejszą pisankę Wielkanocną :

Julia Wołkowicz z rodzicami

III  miejsce  i  nagroda za najładniejszą pisankę Wielkanocną :

Krzysztof  Szczerba z rodzicami

W ten sposób pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę tańcem, wierszem, piosenką i radosnymi okrzykami. Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję że zagości u nas na dobre!

Wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej imprezy, a przede wszystkim Rodzicom dzieci z oddziału przedszkolnego BARDZO DZIĘKUJĘ!

Witaj wiosno!

Utworzono dnia 05.05.2016, 09:17