"Mamo, kup mi zwierzaka". Zoologiczne przygody przedszkolaków

Utworzono dnia 01.07.2016

Grupa oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Bogoniowicach z Filią w Kipsznej odwiedziła Gabinet Weterynaryjny  Pani  Magdaleny  Mikoś  w  Ciężkowicach. Celem wycieczki było uświadomienie dzieciom , że psy czy inne zwierzęta, tak jak ludzie, są żywymi istotami, które też chorują, wymagają uwagi, opieki i leczenia.

Przedszkolaki podczas wycieczki zobaczyły jak wygląda  i funkcjonuje gabinet weterynaryjny oraz dowiedziały się na czym polega praca weterynarza. Obejrzały poczekalnię, gabinet zabiegowy - salę pooperacyjną oraz sprzęt medyczny potrzebny do pracy lekarzowi m.in.: termometr, stetoskop, strzykawki, igły, kroplówkę, wagę, specjalny stół do badania zwierząt. Pani weterynarz przekazała dzieciom również szereg cennych wiadomości dotyczących zdrowia psa: prawidłowego odżywiania, szczepień, odrobaczania, powiedziała także po czym możemy poznać, że nasze zwierzę jest chore. Dzieci słuchały pani doktor z wielkim zainteresowaniem. Brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadały o swoich małych przyjaciołach i ich problemach ze zdrowiem. Pani weterynarz podkreśliła konieczność mycia rąk po każdym kontakcie ze zwierzętami.

Przedszkolaki wraz w wychowawczynią  pięknie dziękują za spotkanie!

…” Mamo – proszę kup mi chomika!”

Wiek przedszkolny to okres, w którym dzieci bardzo chciałyby mieć zwierzątko, takie do przytulania i do kochania. O tym, że zwierzę w domu to nie tylko przyjemność, ale także odpowiedzialność, dzieci mogły się dowiedzieć podczas wycieczki do sklepu zoologicznego. Dzieci wybrały się tam, aby zapytać sprzedawcę, w jaki sposób można dbać o ulubione zwierzątko. Dzieci zapoznały się z różnymi akcesoriami dla zwierząt, zarówno małych jak i tych większych: posłanie, zabawki, smycze, kagańce, ubranie. Oglądały różne rodzaje karmy, pytały sprzedawcę o ulubiony pokarm dla psów i kotów. Głównym punktem wycieczki było spotkanie z tymczasowymi mieszkańcami sklepu: chomikami, kanarkami, papugami i rybkami. Wycieczka bardzo się dzieciom podobała.

Na zakończenie naszej wycieczki towarzyszyła dzieciom dobra zabawa na „piaszczystym placu zabaw” w Ciężkowicach.

GALERIE:

zwierzaki u przedszkolaków

Z wizytą u weterynarza i w sklepie zoologicznym