Jak powstaje chleb?

Utworzono dnia 23.05.2016

Wizyta przedszkolaków w piekarni

„Jak powstaje chleb?” – na to pytanie nasze przedszkolaki już doskonale znają odpowiedź.

11 maja 2016 roku przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego w Bogoniowicach wzięły udział w wycieczce edukacyjnej do piekarni GS w Bogoniowicach, gdzie zostali w ciekawy
i praktyczny sposób zapoznani z procesem wypieku pieczywa. Nasze dzieci obejrzały piekarnię, poznały różne urządzenia w niej wykorzystywane, a także miały okazję z bliska przyjrzeć się pracy piekarza. Na zakończenie pobytu, każdy przedszkolak wykonał własnoręcznie precla lub obwarzanka gdzie po upieczeniu zabrał pyszne pieczywo do domu by poczęstować całą rodzinę.

Jednocześnie oddział przedszkolny bardzo serdecznie dziękuje Panu Januszowi Bawołkowi  Kierownikowi Piekarni GS w Bogoniowicach za umożliwienie nam realizacji tych ciekawych zajęć.

Wioletta Wołkowicz

przedszkolaki w piekarni