Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

I miejsce w półfinale powiatu w piłce nożnej dla chłopców i Oli z Bogoniowic

Utworzono dnia 12.05.2016

Jesteśmy wśród najlepszych czterech drużyn powiatu tarnowskiego. Jak tego dokonaliśmy ? Znalezienie się w tym gronie wymaga naprawdę bardzo dobrej gry ale czasem  potrzeba trochę szczęścia. Do turnieju rozgrywanego na sztucznych nawierzchniach                    w Ciężkowicach i Zborowicach zgłosiło się 8 mistrzów gmin tzw. południa powiatu. Losowanie sprawiło, że znaleźliśmy się w grupie nr 2 , rozgrywając swoje mecze                         w Zborowicach. Pierwsze spotkanie po bramkach Sebastiana Nowak i Aleksandry Cygan wygrywamy z osłabionym w tym dniu Gromnikiem w stosunku 2:1 . Gramy pewnie i dobrze. W kolejnym spotkaniu mierzymy swe siły z Tuchowem. Do przerwy remisujemy 1 : 1 (po bramce Pawła Krasa). Rozgrywamy kolejne dobre spotkanie, kontrolujemy mecz i dążąc do remisu, który pozwala myśleć o awansie z grupy – przytrafia się błąd. Ostatecznie zostajemy pokonani 1 : 2. Pozostaje mecz o wszystko z Zalasową. Musimy wygrać . Remis w pierwszej połowie i coraz lepsza nasza gra w ataku sprawia, że możemy to spotkanie przechylić na naszą korzyć. Niestety nieskuteczność. Znakomicie broni w naszej ekipie Kacper Madej. Rozpoczyna się ostatnia minuta spotkania i Ola Cygan decyduje się na samodzielny rajd, strzelając gola na wagę awansu grupowego. Jaka olbrzymia radość i nowe siły w drużynie. Przenosimy się do Ciężkowic i tam na nas czeka ostatni przeciwnik – zespół z Rzepiennika Suchego, który niespodziewanie wygrywa grupę pierwszą.  Byliśmy bardonie gościnni – ruszamy od początku meczu do ataku zdobywając w drugiej minucie pierwszego gola po indywidualnej akcji Jakuba Krasa. Gramy ostrożnie w obronie i szukamy sposobu , aby strzelić druga bramkę. Ten moment przychodzi w drugiej części, po zdobyciu piłki przez Sebastiana Nowaka, Jakub Kras dośrodkowuje piłkę idealnie na głowę Pawła Krasa, który pieczętuje nas awans do finału powiatowego. „Kopciuszek” kolejny raz jest wśród najlepszej czwórki powiatu. Gratuluję.

Zwycięzca grupy 1 – II miejsce z grupy 2

Szkoła Podstawowa Rzepiennik Biskupi  -  Szkoła Podstawowa Bogoniowice     ( 0 – 2 )

Zwycięzca grupy 2 – II miejsce z grupy 1

Szkoła Podstawowa Tuchów  -  Szkoła Podstawowa Zakliczyn     ( 0 – 2 )

Klasyfikacja końcowa zawodów piłki nożnej chłopców- półfinał powiatu

1.Szkoła Podstawowa  Bogoniowice,  Szkoła Podstawowa Zakliczyn – awans do finału