Dzień Głośnego Czytania w naszej szkole

Utworzono dnia 03.10.2019

W tym roku Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypadł na niedzielę 29 września. To święto zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży: „Szewczyk Dratewka”, „Pamiętnik Czarnego Noska”, „Psotki i śmieszki”, „W Wojtusiowej izbie”, „Kto mi dał skrzydła”.W naszej szkole we wtorek 30 września zorganizowaliśmy Dzień Głośnego Czytania. Dzieciom z klas I-IV i z oddziału przedszkolnego czytali nauczyciele z księdzem Sławomirem na czele. Było to czytanie z podziałem na role fragmentu książki „ Szkolne przygody Gangu Słodziaków” Renaty Piątkowskiej.

Zachęcamy rodziców do czytania dzieciom na głos, gdyż stymuluje to ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.

Dzień Głośnego Czytania w naszej szkole

Utworzono dnia 03.10.2019, 23:22