„BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY Z MRÓWKĄ”

Utworzono dnia 23.10.2019

21 października 2019 r. uczniowie kl. I ze Szkoły Podstawowej w Bogoniowicach oraz Filii w Kipsznej wzięli udział w ogólnopolskiej akcji sieci PSB Mrówka – „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”. Akcja zorganizowana była przy współpracy z Komendą Miejską Policji w Tarnowie.

Maskotka „Mrówka” spotkała się z uczniami naszej szkoły, aby uświadomić im jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i właściwe zachowanie na drodze. Dzieci poznawały podstawowe przepisy ruchu drogowego dla pieszych, uczyły się jak prawidłowo przechodzić przez ulicę, jak zachowywać się w jej pobliżu. Uczniowie klas pierwszych również w sposób praktyczny wykorzystywali zdobyte wiadomości, trenując pod okiem policjantów przechodzenie na drugą stronę stworzonej makiety przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną oraz znakami drogowymi. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach, odpowiadały na zadawane pytania i dzielili się swoim doświadczeniem.

Prezentem dla dzieci były kamizelki odblaskowe wręczone przez przedstawicieli policji uczestnikom spotkania. Obdarowani z radością zapewnili, że będą z nich korzystać, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

„BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY Z MRÓWKĄ”

Utworzono dnia 23.10.2019, 10:21

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.