Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Szkoła z TVP

Utworzono dnia 31.03.2020

Jak przeżyć czas kwarantanny razem z dziećmi

Utworzono dnia 31.03.2020

Drodzy Rodzice!

 

          W ostatnim czasie przyszło nam wszystkim zmierzyć się z sytuacją wyjątkową, jaką jest epidemia wirusa COVID- 19 w naszym kraju. W drodze o nasze i naszych bliskich bezpieczeństwo zostaliśmy zmobilizowani do podjęcia odpowiedzialnej postawy i pozostanie na ten czas w naszych domach. Jak ogólnie wiadomo, należy stosować się do zasad bezpieczeństwa takich jak np. częste mycie rąk, które mają zmniejszyć ryzyko zachorowania.   Te informacje pojawiają się tak często w mediach, że nie ma najmniejszego sensu powielać ich w tym artykule. Jednak pragnę Państwu zwrócić uwagę na ten czas, który jest czasem szczególnym i wyjątkowym z uwagi na fakt izolacji. Rodzice, którzy na chwilę obecną nie podejmują działań zawodowych z racji kwarantanny, przebywają ze swoimi dziećmi 24 godziny na dobę w domach. Nie traktujmy tego czasu jako czasu trudnego. Jedyny wybór jaki mamy w tej chwili jest odpowiednie spojrzenie na tą sytuację. Teraz mamy jedyną i niepowtarzalną okazję by zawęzić ze swoimi dziećmi relacje, nadrobić zaległości nie tylko te szkolne. Może jest coś czego nie wiemy o naszych dzieciach? Może jest coś o czym chcą nam powiedzieć? Może to jedyna okazja by się o tym dowiedzieć? Tak naprawdę od Państwa zależy jak nasze dzieci będą wspominać ten czas i jak będą podchodzić do tematu epidemii. Ostrożność, owszem jest bardzo ważna, ale nie atmosfera strachu i paniki. Ważne, aby zachować zdrowy rozsądek. Nasze dzieci są bardzo mądre i chłoną niczym gąbka nasze zachowanie, strach i podejście do życia. Nie pozwólmy by strach w tej sytuacji spowodował u dzieci niekorzystne emocje. Zatem cieszmy się możliwością spędzania czasu z bliskimi. Możliwości jest wiele:

  • spacer po ogrodzie,
  • słuchanie muzyki,
  • czytanie książek,
  • gry rozwijające umysł naszego dziecka typu szachy, państwa miasta, warcaby i wszelkie gry planszowe jakie posiadacie Państwo w domu, a z których na co dzień nie macie możliwości skorzystać przez natłok obowiązków.
  • Aktywność fizyczna. To dobry czas na poprawę kondycji ciała waszych dzieci. W mediach typu “you tube” możecie Państwo znaleźć cała gamę różnych propozycji treningów do wykonania z dzieckiem. Endorfiny uwolnione podczas wysiłku fizycznego, wprawią Wasze dzieci jak i Was w pozytywny nastrój. Może warto spróbować czegoś nowego?

Metod spędzania czasu z dziećmi jest mnóstwo. Wybór zależy od upodobań. Podstawą jest sprzyjająca atmosfera, która może zmienić zwykły dzień w kuchni w zabawę i naukę kulinarną. Nie musicie robić rzeczy spektakularnych, wystarczą chęci. I przede wszystkim ograniczmy oglądanie telewizji. Wiem, że to trudne, aczkolwiek nie niemożliwe do realizacji.  Obecna pogoda sprzyja temu, by otworzyć szeroko okna i wpuścić trochę słońca do naszych domów. Podtrzymywanie pozytywnej atmosfery to w tym momencie to rzecz niezbędna dla nas samych i dla naszych dzieci. Potraktujmy ten czas jako czas refleksji. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Teraz kiedy świat zamarł na dłuższy okres, możemy poświecić swoją uwagę temu co nadaje naszemu życiu sen – relacji z bliskimi. Pamiętajmy o tym, że czas szybko mija a chwile spędzone z naszymi dziećmi nigdy już nie wrócą. Może czas kwarantanny okaże się czasem, w którym najintensywniej i najkreatywniej spędzimy chwile z bliskimi?

            Jak ogólnie wiadomo, dzieci nie mają wewnętrznej motywacji. Tym trudniej im zasiąść do codziennego odrabiania zadań domowych. O ile czas kwarantanny jest czasem ogólnego rozluźnienia, o tyle nie może doprowadzić do całkowitego rozleniwienia. Czas nauki powinien być przez dzieci traktowany jako codzienna rutyna, która towarzyszy im już od najmłodszych lat. Podejrzewam, że jest to dla Państwa jedna z trudniejszych rzeczy podczas tego czasu.  Niestety nie ma na to tak zwanego “złotego środka”. Wykażcie dzieciom odrobinę zrozumienia, pokażcie, że wiecie jak ciężko jest się zmobilizować do nauki. Może warto w tym czasie docenić ich wysiłek słowami “jestem z ciebie dumny/na, że radzisz sobie z nauką”. Może te słowa zmobilizują w niewielkim stopniu do jej realizacji i poczucia obowiązku. Bądźcie Państwo dla siebie wsparciem i dla swoich dzieci. Czasem niewielkie słowa mobilizują do wielkich czynów.

     W tym specyficznym czasie życzę Państwu i Państwa dzieciom pogody ducha, wytrwałości, chęci do działania nawet do najprostszych czynności i przede wszystkim spokoju
z nadzieją na szybki powrót do normalności.

Sylwia Zięba - nauczyciel socjoterapeuta

czytaj dalej na temat: Jak przeżyć czas kwarantanny razem z dziećmi

Przygotowania do zdalnego kształcenia

Utworzono dnia 21.03.2020

Zgodnie z zapisami rozporządzenia MEN od 25 marca 2020 r. nauka będzie obowiązkowo odbywać się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Będziemy pracować w oparciu między innymi w oparciu o Zintegrowaną Platformę Edukacyjną ( epodreczniki.pl).

Drodzy uczniowie, Wasze e-maile, które przekazaliście wychowawcom, zostały umieszczone w e-dzienniku i możecie już za ich pomocą kontaktować z nauczycielami oraz między sobą. Nie korzystajcie z e-maili rodziców. 

Chciałbym, żebyście do sobie przećwiczyli. Pomogą Wam w tym rodzice. ZAŁÓŻCIE WŁASNE KONTA NA E-DZIENNIKU.

Część z Was już mój list odczytała i odpowiedziała. Tym należą się gratulacje. Pozostałych zachęcam.

Proszę Was, wyślijcie za pomocą e-dziennika do mnie i do wychowawców wiadomości z pozdrowieniami. W ten sposób sprawdzimy, czy to działa.

Zróbcie do szybko. Najlepiej dziś lub jutro.

Pozdrawiam

Krzysztof Jackowski

czytaj dalej na temat: Przygotowania do zdalnego kształcenia

Grarantanna

Utworzono dnia 20.03.2020

Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało dla Was bardzo ciekawą specjalną stronę na czas przymusowego pobytu w domu. LINK Zachęcam do skorzystania. Jest fajna.

 

czytaj dalej na temat: Grarantanna

Dzień Wagarowicza 2020

Utworzono dnia 20.03.2020

Dzisiaj Pierwszy Dzień Wiosny

 

DZIEŃ e-WAGAROWICZA

 

Dajmy sobie trochę luzu 

czytaj dalej na temat: Dzień Wagarowicza 2020

Pierwszy kanał edukacyjny

Utworzono dnia 19.03.2020

Telewizja Polska we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego i Ministerstwem Edukacji Narodowej uruchomiła pierwszy kanał edukacyjny on-line. Nowe pasmo jest odpowiedzią na potrzeby uczniów i nauczycieli podczas zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach. Już od dziś, 19 marca o godz. 9.00 na stronie vod.tvp.pl pojawią się pierwsze materiały. Zachęcamy do oglądania!

czytaj dalej na temat: Pierwszy kanał edukacyjny

Edukacja domowa

Utworzono dnia 18.03.2020

Drodzy Uczniowie

W związku z zawieszeniem zajęć szkoła zaczyna pracować w formie zdalnego nauczania. Nauczyciele w różny sposób starają się z Wami skontaktować, żeby przekazać wskazówki do pracy domowej:e-dziennik ( zakładka – zadania domowe), e-mail, telefon.

Klasa VIII powinna codziennie rozwiązywać testy egzaminacyjne, które udostępniła Centralna Komisja Egzaminacyjna. Linki zostały Wam podane w poprzednich informacjach.

Wszystkie klasy mają możliwość pracować również  na  https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje

Macie w domach podręczniki, ćwiczenia, zeszyty. W większości przedmiotów lekcje są omawiane po kolei i możecie po prostu sobie czytać kolejne zagadnienia.

Zdalna praca zakłada dużą samodzielność ucznia

Na razie nie mamy możliwości ocenić na bieżąco Waszych prac, ale to wkrótce się zmieni.

Nie wiemy, jak długo będzie trwała przerwa. Jednak na końcu roku trzeba wystawić oceny klasyfikacyjne i od tego jak wykorzystacie tę przymusową przerwę zależeć będą Wasze stopnie.

Wykonujcie polecenia nauczycieli.

Pozdrawiam i życzę zdrowia

czytaj dalej na temat: Edukacja domowa

Zdalne lekcje

Utworzono dnia 16.03.2020

Drodzy ucznioiwe, 

Przesyłam Wam materiały do zdalnych lekcji LINK 

czytaj dalej na temat: Zdalne lekcje

Szybka powtórka przed sprawdzianem

Utworzono dnia 16.03.2020

Uczniowie klasy ósmej,

Na stronie OKE znajdziecie bardzo ciekawą formę powtórzenia do egzaminu. LINK

 

czytaj dalej na temat: Szybka powtórka przed sprawdzianem

Zegar

Kalendarium

Lipiec 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 86

W poprzednim tygodniu: 346

W tym miesiącu: 46

W poprzednim miesiącu: 1302

Wszystkich: 50225